Son Yılların En Popüler Operasyonu Saç Ekimi?

15 Ekim 2016 0 yorum

Saç ekimi son yıllarda herkes tarafından en çok tercih edilen operasyonların başında geliyor. Doğru zaman ve doğru kişilerle gerçekleştirilen operasyon, saç kaybı yaşayanların gür ve doğal sonuç almasını sağlıyor. Hatta saçın ekim olduğu hiç anlaşılmıyor.

Saç ekimi; yaşın ilerlemesi, stres ve genetik yatkınlıklar sonucu dökülen saçların tedavisi olarak tanımlanıyor. Saçların dökülmesi sonucu kişilerde oluşan öz güven eksikliği, sosyal çevrenin olumsuz yönde etkilemeleri ile birlikte saç ekimine karar veriliyor.

Saç dökülmesinin nedenlerinden biri olan saç derisindeki dolaşım bozuklukları saç ekimi sayesinde tedavi edilebiliyor ve saç dökülmesi büyük oranda engelleniyor. Günümüzde uygulanan teknolojiler sayesinde saç ekimi kişinin saçlarının doğal bir görünüme kavuşmasını sağlanıyor.

Saç ekimi yöntemlerinin hepsi, uygun görülen alandan kendi saç kökleriniz alınarak, ekim için planlanan bölgelere ekilmesi ile gerçekleşiyor. Diğer bir deyişle saç ekimi; folliküler ünite adı verilen ve saçlı derimizde bulunan mikro saç kökü demetlerinin teker teker çıkarılması ve yeni yerlerine yerleştirilmesi işlemidir. Saç ekimi yaptıracak kişilerde, öncelikle hangi teknik ile uygulama yapılacağını, kaç greft (saç kökü) ekileceğini ve işlem sonrasında ekim yapılan alanın ne kadar sıklıkla kapanacağını çok iyi bir şekilde anlatılması gereklidir. Bunun için saç ekim işlemleri işinin uzmanı kişiler tarafından yapılmalıdır.

Saç ekimi operasyonu nasıl yapılır?

Saç ekimi lokal anestezi altında 6 ila 8 saat süren bir operasyondur. İlk aşamada saç kökleri micro motor yardımıyla toplanır, daha sonra toplanan kökleri yerleştirmek için kanal açılır ve son olarak köklerin tek tek ekim işlemi gerçekleştirilir. Saç ekimi lokal anestezi altında gerçekleştirilir, operasyon sırasında ve sonrasında verilen ilaçlar kullanılır ve hasta kesinlikle ağrı-acı duymaz. Ekim sırasında hastanın konforu üst düzeydedir.

Greft sayısı hastanın donör alanına göre 4000 ile 6500 greft arasında değişmektedir. Bu da ortalama 8000-9500 saç kökü anlamına gelmektedir. Saç ekiminin sonuçları iyileşme süreci kişiden kişiye farklılık gösterir. Saç ekimi operasyonundan sonra evinize dönebilirsiniz. Saç ekimi işlemi kadar, ekim sonrası bakımı da oldukça önemlidir. Operasyonun ikinci günü ilk yıkamanız hastanede uzmanlar tarafından yapılmalıdır. Yıkama işlemi sırasında özel şampuan ve losyon kullanılmaktadır. Saç ekimi sonrasında ince kabuklanmalar oluşur. Bu kabuklar, baş derisi her gün yıkandığında baştan kepek gibi dökülerek ortalama 10 gün sonra tamamen kaybolurlar. Hasta, bu dönemde şapka takarak günlük hayatına devam edebilir ve çalışmasında sorun yoktur.

Saç ekimi işleminden sonra saçlar ilk üç ay içerisinde çıkmaya başlar. Saç naklinden 6 ay sonra amaçlanan görünüme ulaşılır. Saç ekimi yaptıran kişiler için en önemli şey doğal bir görünüme kavuşmaktır. Bu sonuca ulaşabilmek için işlemi uzman kişiler tarafından yaptırmanız gerektiğini unutmayın. Uzman doktor ve tecrübeli bir ekibin yaptığı operasyonda köklerin alındığı bölgelerde seyrelme olmaz. Ekilen saçlar ömürlüktür ve kesinlikle dökülmez. Bu işlem için Sky Saç Ekimi’ni tercih edebilirsiniz. Sky Saç Ekimi saç ekiminde sonuçlarının %100 doğal olmasını garanti eder.

Sky Saç Ekimi, 1999 yılında, İstanbul’da Türkiye’de ilk saç ekimi yapan Yeliz Parlatıcı tarafından, ileri teknik saç hizmetlerini sunmak üzere olarak kuruldu.

Saç nakli ve saç tedavileri alanında dünyayla aynı anda en güncel teknikleri uygulayan Sky Saç Ekimi, dünyanın onlarca ülkesinden gelen binlerce hastanın saç sağlığı konusunda ilk tercihi. Sky Saç Ekimi’nde Fue yöntemi ile Saç Ekimi, PRP Destekli Saç Ekimi, Kaş Ekimi, Sakal ve Bıyık Ekimi gibi size en uygun yöntemlerden biri ile saç ekimi yaptırabilirsiniz. 

HENÜZ HİÇ YORUM YAPILMADI

Yorum Yaz

Lütfen robot olmadığınızı doğrulayınız.


Yorumunuz gönderiliyor. Lütfen Bekleyiniz...

Sayın yorumunuz başarılı bir şekilde elimize ulaşmıştır. Moderatör onayından sonra yayınlanacaktır. İlginize teşekkürler.

İşlem sırasında bir hata oluştu! Lütfen tekrar deneyiniz.

Lütfen robot olmadığınızı doğrulayınız.

SİZİ ARAYALIM MI?

Lütfen robot olmadığınızı doğrulayınız.

* Alanları zorunlu

Mesajınız gönderiliyor. Lütfen Bekleyiniz...

Sayın mesajınız başarılı bir şekilde elimize ulaşmıştır. En kısa sürede sizinle iletişime geçeceğiz. İlginize teşekkürler.

İşlem sırasında bir hata oluştu! Lütfen tekrar deneyiniz.

Lütfen formdaki tüm alanları doldurunuz.

Online Konsultasyon


Lütfen robot olmadığınızı doğrulayınız.

* Alanları zorunlu

Mesajınız gönderiliyor. Lütfen Bekleyiniz...

Sayın mesajınız başarılı bir şekilde elimize ulaşmıştır. En kısa sürede sizinle iletişime geçeceğiz. İlginize teşekkürler.

İşlem sırasında bir hata oluştu! Lütfen tekrar deneyiniz.

Lütfen formdaki tüm alanları doldurunuz.