Saç Ekimi; hem erkeklerde hem de kadınlarda uygulanabilen kelliğe, yara ve yanık izlerinin kapanmasında kesin ve kalıcı çözüm sunan cerrahî bir işlemdir.

Toplumda en fazla erkekleri etkileyen saç dökülmesi sorunu, saç ekimi yapılarak kalıcı olarak giderilebilir. Saç dökülmesi başta genetik etkenlerden, stresten ve çevresel etkenlerden kaynaklanabilir. Saç ekimi dışındaki yöntemler bu soruna kalıcı bir çözüm olamaz. Saç ekimini yaptırmayı isteyen kişiler bu konuda bazı tereddütler yaşayabilir. Ancak saç ekiminin doğru yerde yaptırılması mükemmel sonuçların alınmasını sağlar.

SAÇ EKİMİ

Saç Ekimi; genetik, stres ve bunun gibi nedenlerden saçları dökülmüş, seyrelmiş, yanmış, yara izi bulunan kişilerin, saç kökü olmayan bu bölgelerde yeniden saçın çıkması eski görünümüne kavuşması için yapılan cerrahi müdahaledir.

Saç ekimi, uzman ekipler tarafından gerçekleştirilen 6 ila 8 saat süren bir operasyondur. Lokal anestezi altında başlayan operasyon, ilk aşamada saç kökleri mikro motor kullanılarak uzman ekip tarafından toplanır. Daha sonra toplanan kökleri ekilecek bölgeye yerleştirmek için doktor tarafından kanal açılır ve son olarak köklerin tek tek ekim işlemi gerçekleştirilir.

Saç ekimi operasyonu, lokal anestezi altında gerçekleştiği için kişi ağrı ve acı hissetmez. Operasyon sonrasında doktor tarafından verilen ilaçların kullanması halinde herhangi bir ağrı şişme morluk olmayacaktır.

Saç nakli, yılın 12 ayında rahatlıkla yapılabilir. Uzman doktor ve tecrübeli bir ekibin yaptığı saç ekimi operasyonunda köklerin alındığı bölgelerde seyrelme olmaz. Ekilen saçlar ömürlüktür, kesinlikle dökülmez. Sky Saç Ekimi, saç ekiminde sonuçlarının %100 doğal olmasını garanti eder.

Greft sayısı hastanın verici dönör alanına göre 3500 ile 5000 greft arasında değişmektedir. Bu da ortalama 7500 - 8000 saç kökü anlamına gelmektedir.

Greft sayısı ile kıl sayısının farklı olduğunu unutmayınız. Bazı firmalar size 7000 - 8000 graft ekileceğinden bahseder. Aslında bu rakam saç telidir. tek seansta asla 7000 veya üstü greft ekilemez. Tek seansta ekilse dahi sağlıklı bir sonuç ortaya çıkmaz.

Saç ekimi sonrasında ekim bölgesinde ince kabuklanmalar oluşur. Bu kabuklar, baş her gün yıkandığında baştan kepek gibi dökülerek yaklaşık 10 gün sonra tamamen kaybolurlar. Hasta, bu dönemde şapka takarak günlük hayatına devam edebilir, çalışmasında ve sosyal hayatında sorun olmaz.

Saç ekimi işleminden sonra saçlar ilk üç ay içerisinde çıkmaya başlar. Saç naklinden 6 ay / 1 yıl sonra amaçlanan son görünüme ulaşılır.

Saç Ekimi Nasıl Yapılır?

Saç nakline de denilen operasyon, Fut (Foliküler ünite transplantasyonu) veya Fue (Foliküler ünite ekstraksiyonu) tekniklerinden birisi kullanılarak yapılır. Fut tekniği ile yapılan saç ekiminin ilk aşaması ense bölgesindeki saçlı deriden büyük bir şerit alınması ile başlar. Bu saçlı deri alındıktan hemen sonra şeridin çıkarıldığı yer estetik dikişle kapatılarak o bölgede görünür bir iz kalmasının önüne geçilir. Bu işlem sürerken diğer taraftan tecrübeli ekip, saçlı deriden mikrogreftler hazırlar. Sonrasında hazırlanan greftler açılan küçük kanalların içine yönlü bir şekilde yerleştirilerek ekim tamamlanır. Bu yöntem eski bir teknik olduğundan dolayı günümüzde pek uygulanmamaktadır.

Günümüzde FUE tekniğinin kullanım rahatlığı nedeniyle FUT tekniği tercih edilmemeye başlanmıştır. Bu yöntemler arasındaki fark, saç köklerinin alınmasından kaynaklansa da dikiş gerektirmemesi ve iyileşme sürecinin daha kısa olması nedeniyle FUE tekniği daha avantajlıdır.

Her iki yöntemde de greftler saçsız bölgedeki ya da seyrek saçların olduğu bölgeye açılan ince kanallara yerleştirilir. Bu işlemler yapılırken hastalara lokal anestezi uygulandığından acı ve ağrı hissedilmeden saç ekimi yapılmaktadır.

Hastalara saç ekiminin kaç seans olarak uygulanacağına hastaların beklentisi, kişinin saçlı bölgede ve saçsız bölgedeki özellikleri, alınan greft sayıları belirlemektedir.

Sky Saç Ekimi, %100 doğal sonuç garantisi vererek en doğal en sağlıklı saçlarınıza yeniden kavuşmanız için size uygun olan tekniği kullanır ve size özel ekim yöntemleri uygular.

SİZİ ARAYALIM MI?

Lütfen robot olmadığınızı doğrulayınız.

* Alanları zorunlu

Mesajınız gönderiliyor. Lütfen Bekleyiniz...

Sayın mesajınız başarılı bir şekilde elimize ulaşmıştır. En kısa sürede sizinle iletişime geçeceğiz. İlginize teşekkürler.

İşlem sırasında bir hata oluştu! Lütfen tekrar deneyiniz.

Lütfen formdaki tüm alanları doldurunuz.


İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR


Online Konsultasyon


Lütfen robot olmadığınızı doğrulayınız.

* Alanları zorunlu

Mesajınız gönderiliyor. Lütfen Bekleyiniz...

Sayın mesajınız başarılı bir şekilde elimize ulaşmıştır. En kısa sürede sizinle iletişime geçeceğiz. İlginize teşekkürler.

İşlem sırasında bir hata oluştu! Lütfen tekrar deneyiniz.

Lütfen formdaki tüm alanları doldurunuz.