SAÇ EKİMİ OPERASYONU ÖNCESİ YAPILMASI GEREKENLER

Saç ekimine karar verdiğinizde, operasyondan hemen önce dikkat etmeniz gereken bazı önemli noktalar vardır. Öncelikle alkol kullanıyorsanız, operasyonunuzdan 15 gün önce alkolü bırakın. Kanı sulandıran ilaçlar kullanıyorsanız (Aspirin vb gibi) 1 hafta önceden bu ilaçları kesin. Sigara kullanıyorsanız 3 gün öncesinden bırakın veya çok az sayıda için. Mümkünse önden fermuarlı veya düğmeli üst kıyafet giyin. Operasyon öncesi bazı kişiler heyecan duyabilir ama mutlaka 8 saat uyumaya çalışın.

Operasyon başlamadan önce estetik veya plastik cerrah ile yapacağınız görüşmede, amelyatınızın daha başarılı olması için kronik bir hastalığınız varsa veya ciddi bir sağlık problemi yaşıyorsanız bunu bildirmeniz gerekir. Ayrıca uyuşturucu madde kullanıyor, düzenli spor yapıyorsanız bunları da doktorla açık yüreklilikle paylaşın.

Yapılan bu görüşme sonucunda doktor; kişinin saç yapısını, saç rengini, saç kılı kalınlığını, saç kökü verici alanın sıklığını, saç kaybının derecesini ve kişinin beklentileri değerlendir. Saç kaybının şekline ve derecesine göre saç grefti sayısı hesaplanır.

İnce saç teline veya açık saç rengine sahip kişilerin saç ekim sıklığı kalın saç teli ya da koyu saç rengine sahip olanlara göre daha az gibi görünebilir. Bu nedenle ince saç teline veya açık saç rengine sahip olan kişilere daha yoğun ekim yapılması estetik açıdan iyi sonuçlar verir. Bu planlama ve analizler saç ekimi operasyonun sonucu etkileyen önemli faktörlerdir. Sky Saç Ekimi olarak sizeideal saç ekimi yapmak ve en iyi en doğal sonucu sunmak için detayları gözden kaçırmayız.

SAÇ ÇİZGİSİ


Saç ekiminde en önemli aşamalardan birisi de saç çizgisidir. Çünkü operasyon bu planlama doğrultusunda gerçekleştirilir. Saç çizgisi operayon sonrası, yapılan ekimin anlaşılmaması ve en doğal görünüm elde edilmesini sağlar.

Yüzünüzün şekline göre çizilen bu çizgi herkes için aynı hizada olmaz. Erkeklerde hafif V şeklinde olan doğal bir saç çizgisi vardır. Başarılı saç ekimi için bu yöne özellikle dikkat edilemesi gerekir. Yüz tipinizin uzun, oval, kare oluşuna ve kaş hatlarınıza göre bir bütün içerisinde değerlendirip size en uygun çizim yapılır. Bu çizimde yaşanabilecek en ufak bir hata geriye dönülmesi çok zor bir durumdur.

Saç çizgisi her detay göz önüne alınarak belirlenmelidir. Saç çizgisi ve saç ekimi uygulaması kişi de kalıcı bir durum olmasından dolayı kesinlikle çok hassas davranılmalı ve geri dönüşü olmayan nokta da çok dikkat edilmelidir. Sky Saç Ekimi’nde her işin başı planlamadır bu nedenle operasyonu bir bütün olarak ele alır, tüm detaylara önem verir ve işini şansa bırakmaz.

SAÇ EKİMİ AMELİYATI SONRASI NELERE DİKKAT ETMELİYİM?

• Doktorunuzun verdiği ilaçları düzenli olarak kullanın.
• Operasyon sonrasındaki 12 saat içerisinde araba kullanmayın.
• Operasyon sonrasında 3 gün ağır işlerden, aşırı heyecandan, spordan, cinsel ilişkiden kaçının.
• İlaç kullandığınız süre içerisinde alkol kullanmayın.

SİZİ ARAYALIM MI?

Lütfen robot olmadığınızı doğrulayınız.

* Alanları zorunlu

Mesajınız gönderiliyor. Lütfen Bekleyiniz...

Sayın mesajınız başarılı bir şekilde elimize ulaşmıştır. En kısa sürede sizinle iletişime geçeceğiz. İlginize teşekkürler.

İşlem sırasında bir hata oluştu! Lütfen tekrar deneyiniz.

Lütfen formdaki tüm alanları doldurunuz.


İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR


Online Konsultasyon


Lütfen robot olmadığınızı doğrulayınız.

* Alanları zorunlu

Mesajınız gönderiliyor. Lütfen Bekleyiniz...

Sayın mesajınız başarılı bir şekilde elimize ulaşmıştır. En kısa sürede sizinle iletişime geçeceğiz. İlginize teşekkürler.

İşlem sırasında bir hata oluştu! Lütfen tekrar deneyiniz.

Lütfen formdaki tüm alanları doldurunuz.